ANTIPARASITICS

PROGUANIL

PROGUANIL

موارد مصرف: این دارو در پیشگیری از ابتلا به مالاریا به  کار می رود.

عوارض جانبی: تحریک معده، اسهال، یبوست، زخم های دهانی، التهاب معده، ایجاد حساسیت در پوست، ریزش مو، کلستاز و واسکولیت از عوارض جانبی این دارو هستند.

تداخل های دارویی: جذب این دارو توسط نمک های منیزیم خوراکی کاهش می یابد. پروگوانیل اثرات ضد انعقادی داروی وارفارین را افزایش می دهد. این دارو واکسن خوراکی تیفویید را غیرفعال می کند.

نکات قابل توصیه: قرص را می توان در شیر یا غذا خرد کرد و سپس مصرف نمود.

مقدار مصرف

بزرگسالان: مقدار ۲۰۰ میلی گرم یک  بار در روز یک هفته قبل از ورود به منطقه آلوده شروع شده و چهار هفته بعد از ترک منطقه ادامه می یابد.

کودکان: ۴-۱ سال (۱۶-۱۰ کیلوگرم) ۷۵ میلی گرم یک  بار در روز، ۸-۴ سال (۲۵-۱۶ کیلوگرم) ۱۰۰ میلی گرم یک  بار در روز، ۱۳-۸ سال(۴۵-۲۵ کیلوگرم) ۱۵۰میلی گرم یک  بار در روز، بیش تر از ۱۳ سال و ۴۵ کیلوگرم همان مقدار بزرگسال مصرف می شود. مصرف دارو یک هفته قبل از ورود به منطقه آلوده شروع شده و چهار هفته بعد از ترک منطقه ادامه می یابد.

نوزادان: برای نوزادان تا ۱۲هفته (زیر ۶ کیلوگرم) ۲۵میلی گرم یک  بار در روز و برای نوزادان ۱۲هفته ای تا یک ساله (۱۰-۶ کیلوگرم) ۵۰میلی گرم یک  بار در روز مصرف می شود. مصرف دارو یک هفته قبل از ورود به منطقه آلوده شروع شده و چهار هفته بعد از ترک منطقه ادامه می یابد.

اشکال دارویی

Tablet: ۱۰۰mg, 120mg

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا