اخبار سلامت

‍ پیشتازان سلامت و واکسن کرونا

همین چند دقیقه پیش همراه با اولین گروه کادر درمانی واکسن جدید شرکت فایزر رو دریافت کردم. همه چیز به دقت برنامه‌ریزی شده بود. رضایت‌نامه‌هایی ‌که از قبل پر کرده بودیم رو تحویل و به سوال‌های متعدد جواب دادیم. بعد از دریافت واکسن اسامی‌مون یادداشت شد و هر کدوم برای بررسی عوارض زودرس احتمالی با رعایت فاصله در سالن اجتماعات نشستیم تا بعد از گذشت مدت زمان معین دوباره اسم‌مون خونده بشه و بتونیم برگردیم سر کار…

ناخودآگاه چشمم به موبایل مرد جوونی افتاد که دو ردیف جلوتر نشسته بود. داشت به عکسهای یک نوزاد نگاه میکرد. لبخند روی صورتش رو میشد دید. از طرز نگاه کردنش معلوم بود تازه پدر شده… با نگاه کردن به بقیه افراد حاضر در سالن به یاد همه اونهایی افتادم که در گیر و دار این نبرد انقدر زنده نموندند تا شاهد این روز باشند. پرستاران، پزشکان، تکنسین‌ها، منشی‌ها و نگهبانانی که هر کدوم‌ پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند کسی بودند…  به یاد همه اونهایی که با وجود خطر بزرگی که تهدیدشون میکرد شجاعانه جنگیدند.

نمیدونم آیا واکسن میتونه ایمنی دایمی بده و یا اینکه ممکنه عوارض دیررسی داشته باشه، ولی برای همه افرادی‌ که با تلاش شبانه روزی یک بار دیگه پیروزی علم بر جهل و خرافات رو اثبات کردند عمیقا احترام قایلم.

امیدوارم در آینده «کرونا» تنها تبدیل به خاطره‌ای بشه که برای نوه‌ها و نتیجه‌هامون تعریف کنیم و اونها با بیحوصلگی بگن باز شروع شد، مامان‌بزرگ اینا رو قبلا صد دفعه گفتی….

نوشته: دکتر ژینوس صارمیان پزشک ایرانی شاغل در آمریکا

دکمه بازگشت به بالا