موفقیت

چگونه کسب و کارمان را متحول کنیم؟

برایان تریسی در کتاب «فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو» می‌گوید:

در بسیاری از کشورهای جهان، مردم و صاحبان کسب و کار پیش من می‌آیند و همه‌شان تقریبا جمله‌ای با این مضمون می‌گویند: «تو زندگی و کسب و کار من را متحول کردی».

وقتی از آنها می‌پرسم «چه چیزی در کتاب‌ها و دوره‌های من بود که خیلی کمک‌تان کرد؟»، همیشه با صدای رسا می‌گویند: «به ما یاد دادی در زندگی و کسب و کارمان هدف داشته باشیم».

خود من وقتی ۲۴ ساله بودم، اهدافم را روی یک تکه کاغذ نوشتم و فقط روی آنها تمرکز کردم. بعد از آن بود که کلی زندگی‌ام تغییر کرد.

به نظر من رمز موفقیت در زندگی و کسب و کار این است که اهداف مشخصی داشته باشیم، آنها را به ترتیب اولویت بنویسیم، روی دستیابی به آنها تمرکز کنیم و تمام کارهایی که ربطی به اهداف‌مان ندارند را کنار بگذاریم.

وقتی هدف زندگی و کسب و کارتان را می‌دانید و به آن ایمان دارید، هر کاری که برای رسیدن به آنها لازم است را انجام می‌دهید و هر سختی را تحمل می‌کنید. به قول فریدریش نیچه: «کسی که چرای زندگی‌اش را می‌داند، تقریبا هر چگونه‌ای را می‌تواند تحمل کند».

دلیل اصلی تفاوت زیاد در نابرابری درآمد بین ۹۹ درصد مردم عادی با یک درصد مردم ثروتمند، در این است که آن یک درصد، کسانی هستند که هدف‌ها و برنامه‌های واضح، مشخص و نوشته‌ شده‌ای دارند و آن ۹۹ درصد دیگر، این گونه عمل نمی‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا