راهنمای مرکز مدیریت مدیریت بیماریهای امریکا برای افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند

براساس دانسته های ما، افرادی که دو دوز واکسن را دریافت کردند میتوانند برخی امورات را انجام دهند که بدلیل پاندمی متوقف کرده بودند. با این وجود هنوز هم احتیاطات بهداشتی مورد نیاز است.

افراد کاملاً واکسینه شده موارد زیر در نظر گرفته می شوند:

۲ هفته بعد از دوز دوم مانند واکسن های Pfizer یا Moderna ، یا ۲ هفته پس از یک واکسن تک دوز ، مانند واکسن جانسون و جانسون

اگر کمتر از ۲ هفته از واکسن شما گذشته باشد ، یا اگر هنوز نیاز به دریافت دوز دوم دارید ، کاملاً محافظت نمی شوید و تمام مراحل پیشگیری را تا زمان واکسیناسیون کامل ادامه دهید.

اگر کاملاً واکسینه شده اید:

شما می توانید بدون استفاده از ماسک در داخل خانه با افراد کاملاً واکسینه شده جمع شوید. می توانید در داخل خانه با افراد واکسینه نشده از یک خانه دیگر (به عنوان مثال ملاقات با اقوام که همه با هم زندگی می کنند) بدون ماسک جمع شوید، مگر اینکه یکی از این افراد یا کسی که با آنها زندگی می کند افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید ناشی از COVID-19 داشته باشد.

اگر در اطراف فردی بوده اید که مبتلا به COVID-19 است ، نیازی نیست که از دیگران دور شوید یا آزمایش کنید مگر اینکه علائمی داشته باشید. با این حال ، اگر در یک گروه زندگی می کنید (مانند مراکز اصلاح و تربیت یا بازداشتگاه یا خانه گروهی) و در اطراف کسی هستید که COVID-19 دارد ، شما باید ۱۴ روز دیگر از دیگران دور باشید و آزمایش کنید ، حتی اگر علائمی ندارید.

خبرنگار و تنظیم کننده خبر: سحر نظیف کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

 اپلیکیشن پزشکی سلامت: دکترنیک

برای نصب آسان در اندروید و آیفون کلیک کنید