BLOOD PRODUCTS/MODIFIERS/VOLUME EXPANDERSDANAPAROID

DANAPAROID

DANAPAROID

موارد مصرف:

داناپاروئید برای پیش گیری از ایجاد ترومبوز ورید عمقی در جراحی های عمومی یا اورتوپدی و همچنین در اختلالات ترومبوآمبولی در بیمارانی که سابقه ترومبوسیتوپنی ناشی از هپارین دارند.

موارد منع مصرف:

در هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی دهنده، ترومبوسیتوپنی (مگر در زمانی که بیمار مبتلا به ترومبوسیتوپنی ناشی از هپارین باشد)، خونریزی اخیر مغزی، پرفشاری خون شدید، زخم گوارشی فعال، رتینوپاتی دیابتی، اندوکاردیت حاد باکتریایی، بی هوشی نخاعی یا اپیدورال با مقدارهای درمانی داناپاروئید نباید مصرف شود.

هشدارها
۱-در نارسایی متوسط کبدی، به  دلیل احتمال افزایش خطر خونریزی، مصرف دارو باید با احتیاط صورت گیرد و در نارسایی شدید کبدی نباید مصرف شود.
۲-در نارسایی متوسط کلیه با احتیاط مصرف شود. در نارسایی شدید کلیه نباید تجویز گردد.

عوارض جانبی: عوارض جانبی این دارو شامل خونریزی و واکنش های حساسیتی است.

نکات قابل توصیه: در موارد خونریزی اخیر یا خطر خونریزی، استفاده همزمان از داروهایی که خطر خونریزی را زیاد می کنند، وجود پادتن های ضدهپارین با احتیاط مصرف شود.

مقدار مصرف: به  منظور پیش گیری از ترومبوز ورید عمقی، ۷۵۰ واحد از دارو به  صورت تزریق زیرجلدی، دو بار در روز و به  مدت ۱۰-۷ روز تجویز می شود. درمان باید قبل از عمل جراحی به  نحوی آغاز شود که آخرین مقدار دارو، ۴-۱ ساعت قبل از جراحی تجویز شود. در بیماری های ترومبوآمبولی در بیمارانی که سابقه ترومبوسیتوپنی ناشی از هپارین دارند، ۲۵۰۰واحد به  صورت وریدی تجویز می شود و سپس U/ hr ۴۰۰ به  مدت دو ساعت انفوزیون می شود و سپس U/hr ۳۰۰ به مدت دو ساعت و سپس U/ hr ۲۰۰ به  مدت ۵ روز انفوزیون می شود.

اشکال دارویی

Injection: 1250U/ml

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا