زنگ تفکر

۵ اشتباه بزرگ کارآفرینان

۱. برای موفق شدن عجله دارند
بسیاری از کارآفرینان انتظار دارند در مدت کوتاهی بتوانند سودهای قابل توجهی کسب کنند. در این مورد باید واقع بین بود. برای بسیاری از استارتاپ‌ها رسیدن به سوددهی چندین سال زمان نیاز دارد پس برای اینکه در پرداخت مخارج مورد نیاز به مشکل نخورید نیاز است به موقع به جذب سرمایه فکر کنید.

۲. می‌خواهند همه‌ی کارها را خودشان انجام دهند
شما به عنوان کارآفرین مجبورید به مسائل زیادی رسیدگی کنید. شما به تنهایی قادر نخواهید بود تمام کارها را انجام دهید و باید انرژی خود را برای طیف محدودی از وظائف ذخیره کنید. باید این مهارت را بیاموزید که کارها را به متخصصین امر واگذار کنید. برون سپاری صحیح و یا استخدام نیروی توانمند از الزامات موفقیت کسب و کار شما خواهد بود.

۳. زمینه موردعلاقشان را فراموش می‌کنند و فقط به دنبال پول می‌روند
ساختن یک کسب و کار به هیچ وجه آسان نیست و شما به عنوان یک کارآفرین مسیر پر پیچ و خمی در پیش خواهید داشت. اگر اشتیاق و علاقه لازم به زمینه فعالیتتان نداشته باشید ممکن است تحمل این مشکلات برایتان سخت‌تر شود.

۴.انعطاف پذیر نیستند
برای موفق شدن در دنیای همیشه در حال تغییر امروزی نیاز به انعطاف پذیری زیادی دارید. پافشاری زیاد بر یک محصول یا یک روش خاص نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت. گاهی نیاز است با آزمون و خطاهای فراوان به نیاز واقعی مشتری برسیم و در طول زمان نیز باید انعطاف کافی برای ایجاد تغییرات متناسب با نیاز مشتری را داشته باشیم.

۵. به شبکه‌های اجتماعی بی‌توجه هستند
اغلب فعالین در حوزه‌های سنتی معتقدند احتیاجی به اینترنت ندارند. اما شما در هر حوزه‌ای فعالیت می‌کنید نیاز دارید در هر جایی که مشتریانتان حضور دارند باشید. اینترنت و شبکه‌های اجتماعی ابزارهای ارزانی برای رساندن صدای شما به مشتریانتان است.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا