آموزش همگانی

واکسیناسیون در بزرگسالان

واکسن کزاز فقط برای کودکان نیست
میکروب کزاز در اثر جراحت و بریدگی، وارد بدن شما می شود. میکروب کزاز می تواند باعث ایجاد اسپاسم های شدید عضلانی، سفتی و تریسموس (سخت بسته شدن فک و ناتوانی در باز کردن دهان یا بلعیدن غذا) شود. واکسن دوگانه بزرگسالان (واکسن دیفتری و کزاز) برای بزرگسالانی که واکسیناسیون آن ها کامل است، باید هر ۱۰ سال تکرار شود.

واکسن آنفلوانزا
مرکز مدیریت بیماریها (CDC)توصیه می کند که تمام بزرگسالان در برابر آنفلوآنزا (آنفولانزای فصلی) هر سال واکسینه شوند. این واکسن به خصوص برای کسانی که بیشتر در معرض عوارض مرتبط با آنفلوانزا قرار دارند مانند زنان باردار، افراد با بیماری های مزمن و افراد مسن جدی تر است.
سایر واکسن ها بر اساس سن، جنس، شرایط سلامت و عوامل شیوه زندگی، در میان شرایط دیگر توصیه می شود.

واکسن HPV
پزشکن توصیه می کنند که تمامی زنان سالمند برای پیشگیری از سرطان این واکسن را بزنند.

واکسن پنوموکوک
این واکسن برای تمامی افراد بالای ۶۵ سال و بیش از آن توصیه می شود. همه افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا هستند و این واکسن از بدن در برابر بیماری ناشی از باکتری استرپتوکوک پنومونیه، از جمله ذات الریه، مننژیت و گوش و سینوس عفونت محافظت می کند. این واکسن همچنین برای کسانی که در معرض خطر بالای بیماری پنوموکوکی، مانند افراد مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، بیماری های ریوی و کسانی که سیگار می کشند توصیه می شود.

واکسن زونا
واکسن زوستر در برابر زونا – راش دردناک پوستی است که توسط ویروس زوستر آبله مرغان ایجاد می شود که برای بزرگسالان ۶۰ ساله و بالاتر توصیه می شود، چرا که آنها بسیار مستعد ابتلا به عوارض مرتبط با این ویروس می باشند. با توجه به CDC، حدود ۱ میلیون آمریکایی در هر سال بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

سایر واکسن ها
واکسن های اضافی – از جمله هپاتیت ب، MMR آبله مرغان (آبله مرغان) و مننژیت – ممکن است برای کارکنان مراقبت های بهداشتی، که به احتمال زیاد به یک آرایه وسیعی از بیماری های عفونی و بالقوه مرگبار قرار بگیرند توصیه می شود.
بزرگسالان که در حال سفر در خارج از کشور نیز ممکن است نیاز به واکسن های اضافی داشته باشند.
نتایج مطالعات نشان می دهند اهمیت واکسیناسیون در بزرگسالی به قدری است که علت بسیاری از مرگ و میر ها می تواند به آن ها وابسته باشد از این رو با افزایش آگاهی خود نسبت به این واکسن ها می توانید سلامتی تان را تضمین کنید.

دکمه بازگشت به بالا