ANTIMICROBIALSPENICILLINS

CO-AMOXICLAV

CO-AMOXICLAV

موارد مصرف: این دارو در درمان عفونت های مجاری ادراری-تناسلی، گوش میانی، مجاری تنفسی و برونشیت مزمن، سالمونلوز مهاجم، عفونت های شـــــکمی، سلولیت، گازگرفتــــگی حیوانات و عفونت شدید دندان همراه با سلولیت مصرف می شود. به دلیل وجود اسیدکلاولانیک، این دارو در درمان عفونت های ناشی از میکروارگانیسم های مولد بتالاکتاماز مؤثر است.

هشدارها: در بیماران دارای سابقه آلرژی، بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و در بیماران مبتلا به هپاتیت شدید باید با احتیاط فراوان مصرف شود.

عوارض جانبی: واکنش های حساسیتی شامل کهیر، تب، درد مفاصل، آنژیوادم، شوک آنافیلاکسی در بیماران حساس، هپاتیت، زردی انسدادی، اریتم مولتی‎فرم، نکرولیز سمی پوست، درماتیت پوستی و به  ندرت سرگیجه، سردرد و تشنج با مصرف این دارو گزارش شده است.

تداخل های دارویی: مصرف همزمان این دارو با دارو‌های ضد بارداری خوراکی حاوی استروژن ممکن است به  دلیل کاهش اثر این داروها منجر به بارداری ناخواسته شود.

مقدار مصرف

بزرگسالان: مقدار مصرف این دارو بر اساس آموکسی سیلین ۲۵۰میلی گرم هر ۸ ساعت می باشد که این مقدار در عفونت های شدید دو برابر می شود.

کودکان: مقدار مصرف این دارو بر اساس سوسپانسیون ۱۵۶ برای کودکان ۸-۳ ماه ۱/۲۵میلی لیتر هر ۸ ساعت، در کودکان ۹ ماه تا ۲سال ۲/۵ میلی  لیتر هر ۸ ساعت و در کودکان ۶-۳ سال ۵ میلی لیتر هر ۸ ساعت می باشد که این مقادیر در عفونت های شدید تا ۱۰ میلی لیتر افزایش می یابد. مقدار مصرف این دارو در کودکان ۱۲-۶ سال براساس سوسپانسیون ۳۱۲ مقدار ۲/۵میلی لیتر هر ۸ ساعت می باشد که در عفونت های شدید تا ۵ میلی لیتر افزایش می یابد.

اشکال دارویی

Suspension ۱۵۶: (Amoxicillin 125mg + Clavulanic Acid 31.25mg) /5ml or per Sachet
Suspension 228: (Amoxicillin 200mg + Clavulanic Acid 28.5mg)/5ml
Suspension 312: (Amoxicillin 250mg + Clavulanic Acid 62.5mg)/5ml or per Sachet
Suspension 457: (Amoxicillin 400mg + Clavulanic Acid 57mg)/5ml
Suspension 642: (Amoxicillin 600mg + Clavulanic Acid 42.9mg)/5ml
Tablet 375: (Amoxicillin 250mg+Clavulanic Acid 125mg)
Tablet 625: (Amoxicillin 500mg+Clavulanic Acid 125mg)

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا