اخبار سلامت

فایزر به دنبال مجوز واکسیناسیون کودکان ۲ تا ۱۱ ساله

شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد: داده‌های آزمایش های بالینی واکسن کرونای این شرکت روی کودکان دو ساله و بزرگتر از اوایل پاییز امسال منتشر می‌شود و این اطلاعات احتمالا زمینه استفاده از این واکسن را برای کودکان این رده سنی فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این شرکت دارو سازی همچنین سرگرم انجام آزمایش های بالینی واکسن خود برای نوزادان ۶ ماهه و بزرگتر است.

“ویلیام گروبر” معاون ارشد تحقیقات و توسعه بالینی واکسن فایزر پیش بینی می کند که داده های این آزمایش ها ” اواخر پایان سال جاری میلادی و یا  آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی ” در دسترس قرار گیرد.

وی که این سخنان خود را یک روز پس از صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن فایزر برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله از سوی “اداره کنترل دارو و غذای آمریکا” ایراد کرد، این اقدام را یک “گام بزرگ” رو به جلو در جهت ایمن سازی گله ای در آمریکا عنوان کرد.

معاون ارشد تحقیقات و توسعه بالینی واکسن فایزر این اقدام را فرصتی برای محافظت از نوجوان در برابر کووید-۱۹ اعلام کرد و گفت: اگر چه کودکان کمتر به بیماری شدید کرونا مبتلا می شوند، اما ممکن است بر اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شوند.

همچنین مهمتر اینکه واکسیناسیون نوجوانان، به آنها اجازه می دهد تا به دوران نوجوانی برگردند، بتوانند به فعالیت های ورزشی بپردازند، به مدرسه بازگردند، در باشگاه شرکت کنند یا به صورت گروهی دور هم جمع شوند. این فرصتی برای بازگشت به زندگی عادی است.

روش فایزر برای آزمایش واکسن روی کودکان شامل کاهش تدریجی دوز مصرفی به ترتیب از بزرگسالان به نوجوانان و به کودکان است تا ضمن ارائه محافظت مناسب در برابر کووید-۱۹، به خوبی در بدن نوجوانان و کودکان نیز تحمل شود.

معاون ارشد تحقیقات و توسعه بالینی واکسن فایزر گفت: علاوه بر کودکان، ممکن است آمریکاهایی نیز بخواهند مطلع شوند که آیا تا پایان سال ۲۰۲۱ به یک دوز تقویتی واکسن فایزر نیاز خواهند داشت یا خیر که به گمان من این اطلاعات در اواخر تابستان یا اوایل پاییز در دسترس قرار خواهد گرفت تا بتوانیم در مورد پتانسیل ارائه یک دوز تقویتی این واکسن تصمیم گیری کنیم، با این حال داده های فایزر نشان می دهد دوز فعلی یک فرد کاملاً واکسینه شده می تواند “حداقل تا ۶ ماه” و احتمالاً مدت زمان بیشتری موثر باشد.

دکمه بازگشت به بالا